Jak zaplanować wystrój wnętrz?

Jak zaplanować wystrój wnętrz?

Możliwość przenocowania znajomych lub członków rodziny jest dla nas coraz ważniejsza. Tak donoszą badania, które coraz bardziej pokazują, że to więzi rodzinne lub towarzyskie zyskują na wartości. Jednakże, ze względu na brak odpowiednich warunków, coraz więcej młodych ludzi decyduje się na poszukiwanie różnorodnych rozwiązań, które pomogą w braku odpowiedniego metrażu.

Kanapa głównym elementem aranżacji salonu

kanapa do salonuObecnie panujące trendy minimalistyczne pozwalają na odpowiedzialne zaprojektowanie mieszkania w taki sposób, by mieć jak najwięcej wolnego miejsca. Stosując się do założeń tego trendu, rezygnuje się coraz częściej z licznych szafek czy komód. Zakupy robi się z głową, a wszystkie meble są dokładnie odmierzone. Ważne są szczegóły, dlatego popularną praktyką jest rezygnacja z kupna stelaża do łóżka. Zamiast tego, młode pary nocują na grubych materacach, które układane są na miękkich wykładzinach. Popularna opcją jest też rozkładana kanapa do salonu. Pozwala ona na korzystanie z mebla jako fotela, gdy nie ma gości, a kiedy ci się pojawiają i zamierzają zdrzemnąć, po prostu wystarczy ją rozłożyć. Nie dość, że taki mebel pozwala zaoszczędzić przestrzeń, to jeszcze nowe modele kanap mają bardzo ciekawy dizajn. W zależności od naszego wystroju wnętrz, jesteśmy w stanie spokojnie zakupić odpowiedni mebel.

kanapa do salonuWażne jest też, że panujące trendy pozwalają na dowolną konfigurację umeblowania. Daje to duże możliwości, nawet wkomponowania ręcznie wykonywanych stolików z palet. Wystarczy tylko trzymać się kolorystyki i nie przesadzać z ilością niepotrzebnych sprzętów. Rozkładana kanapa jest często popularnym rozwiązaniem, bo wydając na nią pieniądze, mamy już spory mebel, który może i zajmuje znaczną część przestrzeni, ale znakomicie służy w różnych sytuacjach. Poza tym, minimalistyczne trendy stawiają przede wszystkim na funkcjonalność pomieszczeń. Należy przez to rozumieć świadome gospodarowanie miejscem, w którym mieszkamy i stawiać wygodę nad urodę. Nie znaczy to, że mamy mieszkać byle jak. Powinno się przez to rozumieć higienę, gdzie mniej znaczy więcej. Niektórzy ustalają sobie żelazne normy, w jakich powinno się mieścić umeblowanie. I w ten sposób myślą o salonie, jako miejscu, gdzie może się znajdować nie więcej niż cztery meble dowolnej wielkości.

Wielu specjalistów uważa, że jest to przesada i powinno się kierować rozmiarami mebli, jak i wielkością metrażu. Przede wszystkim, zaleca się takie zaprojektowanie miejsca, gdzie mieszkamy, żeby to nam najlepiej służyło i pasowało. Zwłaszcza chodzi o wolność, którą zapewniają nam minimalistyczne, panujące trendy.