Zalecany sprzęt do poprawy bezpieczeństwa – podnośnik koszowy

Zalecany sprzęt do poprawy bezpieczeństwa – podnośnik koszowy

W 2019 roku doszło aż do 83205 wypadków przy pracy, z czego część z nich dotyczyły upadku z wysokości na skutek niewłaściwego zabezpieczenia się. O ile liczba ta zmniejszyła się w porównaniu z rokiem 2018 (o 1,3%), tak wciąż apel o rozsądek i przede wszystkim dbałość o swoje bezpieczeństwo jest konieczny. Upadki z wysokości w wielu przypadkach dotyczą osób prywatnych, które podczas remontu bądź modernizacji części budynku poślizgnęły się i spadły.

Szybki wynajem podnośników

podnośniki koszowePodobne wypadki spotkały osoby pracujące przy wycince drzew, odśnieżaniu dachów czy montażu różnych elementów na wysokościach. Jak obniżyć ryzyko wypadku? Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak ważne jest odpowiednie przeszkolenie przed podjęciem się pracy na wysokości. Prawidłowa, stopniowo wykonywana praca, będąc zabezpieczonym pasami i mając ubrane różne środki ochrony osobistej, pozwoli uniknąć wielu przykrych sytuacji. Nie każda osoba dysponuje jednak właściwym sprzętem – czy to zabezpieczeniami, czy rusztowaniami. Ostatecznie dochodzi do sytuacji, że prace wykonywane są przy użyciu chwiejnej drabiny. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest zlecenie prac na wysokościach specjalistom. Dysponują oni właściwymi urządzeniami, jak chociażby podnośniki koszowe. Jest to sprzęt, który umożliwia stabilne utrzymanie pozycji na wysokości oraz swobodne przemieszczanie się (bądź przesuwanie z kabiny operatora), a zamontowane barierki chronią przed upadkiem.

Podnośnik koszowy można wynająć razem z operatorem i podjąć się prac w sposób bezpieczny lub zlecić przedsiębiorstwu realizację zadania. Za pomocą tego urządzenia wykonuje się między innymi remonty i naprawy dachów, malowanie elewacji, odśnieżanie, przycinanie drzew, a także montaż reklam bądź innych konstrukcji. Koszt wynajęcia takiego sprzętu nie jest drogi, a skutecznie zmniejsza się ryzyko upadku, który mógłby się zakończyć nawet śmiercią. Firmy proponujące takie urządzenia można znaleźć w całym kraju – nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wynająć podnośniki koszowe w Trójmieście lub mniejszych miejscowościach.

Osoby odpowiedzialne za realizację prac alpinistycznych przechodzą wiele szkoleń, pozwalających reagować im na sytuacje, które mogą mieć miejsce na wysokości. Skorzystanie z ich pomocy jest opłacalne, gdyż zaoszczędza się w ten sposób bardzo dużo czasu, nie trzeba martwić się o rzetelne wykonanie usługi, a przy tym nie płaci się wcale dużo. Cennik często ustalany jest indywidualnie, dlatego warto skonsultować się z wybraną firmą i omówić warunki współpracy.