Zakup i instalacja paneli fotowoltaicznych

Zakup i instalacja paneli fotowoltaicznych

Duże zainteresowanie technologią, jaką jest fotowoltaika, nie powinno nikogo dziwić. Dzięki niej każdy z nas może bowiem stać się producentem prądu. Oczywiście konieczna jest początkowa inwestycja, która wynosi zazwyczaj kilkanaście tysięcy złotych. Dla wielu osób ten koszt może okazać się zbyt duży, dlatego rezygnują oni z montażu własnego systemu fotowoltaicznego.

Panele fotowoltaiczne z dobrego sklepu

panele fotowoltaiczneWarto więc informować społeczeństwo o możliwości uzyskania dofinansowania na fotowoltaikę z urzędu gminy. Wsparcie pieniężne może wynosić nawet 80% kosztów instalacji fotowoltaicznej. Z tego rozwiązania mogą korzystać zarówno klienci indywidualni, jak i przedsiębiorcy. Gdy już złożymy wniosek i będziemy czekać na odpowiedź, możemy przejrzeć ofertę sklepów i wybrać najlepsze zestawy fotowoltaiczne lub skompletować samodzielnie poszczególne elementy instalacji. Panele fotowoltaiczne w atrakcyjnej cenie dostępne są w wielu sklepach, zarówno tych stacjonarnych, jak i internetowych. W dodatku są to zarówno panele mono-, jak i polikrystaliczne, o różnej mocy, dlatego wybór mamy naprawdę szeroki. Kupując takie panele, możemy w odpowiedni sposób wykorzystać energię słońca. Warto wiedzieć, że w Polsce średnio przez pół roku mamy wysoki poziom nasłonecznienia – w związku z czym promienie słoneczne optymalnie wykorzystamy we własnym systemie fotowoltaicznym.

panele fotowoltaicznePrzekształcone zostaną na prąd, który zużyjemy do wszystkich potrzeb naszego gospodarstwa domowego, przede wszystkim do zasilania urządzeń. Czasami może zdarzyć się, że wyprodukujemy nadmiar prądu, którego po prostu nie damy rady zużyć. Prąd ten nie zmarnuje się, ponieważ możemy oddać go do miejskiej sieci energetycznej – możliwe jest to jedynie w tym przypadku, gdy zdecydowaliśmy się na instalację on grid (czyli podłączoną do sieci), nie zaś system wyspowy. Jeśli jednak wybierzemy to drugie rozwiązanie, nadwyżki prądu zostaną wykorzystane do ładowania akumulatorów. To, jaka instalacja jest lepsza w danym przypadku, zależy po prostu od oczekiwań. Jeżeli chcemy, aby inwestycja w fotowoltaikę po pewnym czasie nam się zwróciła, wówczas koniecznie musimy dać sobie możliwość sprzedaży prądu do sieci. Jeżeli zaś nie mamy takich potrzeb, a zależy nam jedynie na tym, aby nie płacić rachunków za prąd i samodzielnie zasilać wszystkie urządzenia – wtedy wystarczy instalacja wyspowa.

W obu przypadkach jednak należy dobrać odpowiednią moc paneli fotowoltaicznych do potrzeb, moc nie może być zbyt mała, gdyż urządzenia będą wtedy mniej wydajne i nie przyniosą nam oczekiwanych korzyści.

Close Menu