Wytrzymałe żaluzje zewnętrzne

Wytrzymałe żaluzje zewnętrzne

Światło słoneczne jest jednym z głównych źródeł oświetlenia i ciepła w wielu domach. Właśnie dlatego instaluje się sporą ilość okien, poprzez które dostaje się ono do wnętrza domu. Energia w nim zawarta jest bardzo duża i przede wszystkim darmowa. W niektórych miesiącach staje się ona jednak zbyt intensywna, co przeszkadza wielu mieszkańcom. Aby zabezpieczyć się przed nadmiarem słońca wykorzystuje się różne formy żaluzji.

Charakterystyka żaluzji zewnętrznych

żaluzje zewnętrzneJest to rozwiązanie bardzo rozpowszechnione i tradycyjne. Żaluzje wykonywane są z różnych materiałów, od tworzyw sztucznych, poprzez drewno, aż po metale. Posiadają też one bardzo zróżnicowane formy, które mogą zostać dopasowane bezpośrednio do konkretnego wnętrza. Istnieje ich spora ilość w różnych walorach kolorystycznych, dlatego możliwości aranżacji jest praktycznie nieskończenie wiele. Żaluzje można także podzielić na wewnętrzne, oraz zewnętrzne. Te pierwsze są rozwiązaniem tradycyjnym, które doskonale znane jest ze wszelkiego rodzaju szkół, czy biur. Najczęściej kojarzą się one z cienkimi, blaszanymi elementami montowanymi na ramie okna. Jest to rozwiązanie dość praktyczne, jednak znacznie wychodzące z użycia ze względu na zastępowanie go tańszymi i lepszymi roletami materiałowymi. Dlatego też coraz częściej możemy spotkać żaluzje zewnętrzne, które są konstrukcją bardzo solidną i trwałą. Instaluje się je bezpośrednio na elewacji budynku, lub na zewnętrznej ramie okna, zależnie od ich modelu.

żaluzje zewnętrzneNajczęściej wykonane są z wysokiej jakości metalu. Zwykle jest to stal nierdzewna o dużej statyczności, dzięki czemu są one odporne na warunki atmosferyczne, oraz uszkodzenia mechaniczne. W większości przypadków żaluzje tego typu utrzymywane są w konwencji noc-dzień, co pozwala na dowolne kontrolowanie przepływu światła do wewnątrz budynku. Dzięki temu możliwe jest kompletnie wyciemnienie, lub kontrolowane wpuszczanie światła słonecznego. Żaluzje instalowane za zewnątrz absorbują większość promieniowania słonecznego, które trafia bezpośrednio w nie. Jest to sytuacja o tyle dobra, że sama szyba i rama okna nie są bezpośrednio nagrzewane. Wynika z tego, że temperatura wewnątrz domu jest znacznie niższa niż w przypadku rozwiązań wewnętrznych, które energii słonecznej nie blokują.

Zwykle różnica wynosi kilka stopni, a w bardzo gorące, słoneczne, letnie dni może ona wynieść nawet kilkanaście. Żaluzje tego typu są trwałe i odpowiednio zainstalowane posłużą na długie lata. Ich czyszczenie zwykle jest bardzo proste, gdyż można do tego użyć myjki pod ciśnieniem, lub prostego węża ogrodowego. Rozwiązanie tego typu gwarantuje wygodę, oraz wysoki komfort w domu na długie lata.