Maj 14, 2019 Wyposażenie wnętrz 0
parkiety drewniane

Wykończenie wnętrza zawsze przysparza pewnych problemów. Potrzeba podjąć kilka poważnych decyzji, a także przeprowadzić remont, co wiąże się z tymczasowym wyłączeniem danego pomieszczenia z użytku. Co więcej, kosztuje to nas zwykle dużo stresu, ponieważ pojawiają się często wątpliwości co do tego, czy wybraliśmy odpowiednie rozwiązanie i czy posłuży ono nam przed długie lata.

Parkiety w jasnym odcieniu

parkiety drewnianeNajwiększą zagwozdką jest zawsze wybór podłogi – o ile pomalowanie ścian czy wymiana mebli to drobnostka, o tyle wymiana podłóg stanowi zawsze spore wyzwanie. Jaką zatem należy wybrać, żeby uniknąć konieczności powtarzania remontu za kilka lat? To oczywiście zależy… Najczęściej wybiera się panele podłogowe albo kafelki, tymczasem mało kto pamięta o parkiecie, który może okazać się najlepszym rozwiązaniem. Oczywiście, klasyczna podłoga szwedzka robi zwykle imponujące wrażenie, jednak – wykonana z drewna – podatna jest na zmiany czynników atmosferycznych panujących za oknem. Wilgotność powietrza oraz zmiany temperatur mogą prowadzić do powstawania odkształceń. W tym wypadku znacznie lepiej sprawdzi się parkiet, który wykonany jest z mniejszych elementów, dzięki czemu wszelkie zmiany w jego strukturze pozostają najczęściej całkowicie niewidoczne dla użytkowników.

parkiety drewnianeJeśli już zdecydujemy się na właściwy materiał, czas na podjęcie kolejnej decyzji, mianowicie: podłoga ciemna czy jasna. Wybór tej pierwszej to gwarancja podkreślenia eleganckiego charakteru wnętrza, a także nadaje mu specyficznego, ciepłego klimatu. Doskonale komponuje się z metalowymi elementami meblowymi oraz z każdym kolorem ścian. Jednak ciemny parkiet optycznie pomniejsza przestrzeń pomieszczenia, które zdobi, dlatego zaleca się go stosować wyłącznie w większych pokojach typu salon, ale niekoniecznie w sypialniach. Natomiast jasna podłoga jest bardziej uniwersalnym rozwiązaniem, które rozświetli każdą przestrzeń. Jej dodatkowym atutem jest to, że dużo łatwiej jest ja utrzymać w czystości. Przy wyborze należy się kierować także marką danej podłogi – lepiej jest wydać parę groszy więcej i zamówić ją u sprawdzonego producenta w jakimś większym mieście. Parkiety drewniane z Wrocławia dostarczane są przez dystrybutora do wszystkich miast w okolicy.

Ekipa zapewnia także kompleksową obsługę – całkowitą wymianę podłóg, a nawet wykończenie mieszkania pod klucz. Jeśli nie ma się więc umiejętności niezbędnych do bezinwazyjnego wyremontowania mieszkania, lepiej jest oddać je w ręce fachowców, którzy zadbają o to, żeby nasze wnętrze nabrało nowego charakteru.