Maj 10, 2019 Meble 0
stolik kawowy rozkładany

Jeśli jesteśmy zwolennikami prostych i minimalistycznych rozwiązań, nasz wybór w wystroju salonu pada zapewne na prosty stolik kawowy. Jednak czasem potrzebujemy w salonie większego stołu, który pomieści zaproszonych przez nas gości. Takie stoły z kolei nie wpasowują się w naszą codzienność – zabierają dużo przestrzeni, a większa powierzchnia oznacza więcej sprzątania.

Praktyczny i elegancki stolik

stolik kawowy rozkładanyKompromisem będą rozkładane kawowe stoliki. Obecnie coraz więcej producentów pracuje nad rozwiązaniami, które ułatwią mieszkanie na małych metrażach. Do takich właśnie miejsc najlepiej sprawdzają się rozkładane, kawowe stoliki. Jeśli stół z kawowego rozkłada się do imponujących rozmiarów, mówimy już o ławostole – na co dzień niepozorny, w razie potrzeby komfortowy na miejsce posiłku dla kilku osób. Nowoczesne kawowe stoliki posiadają czasem sprytne schowki, w których można schować wiele artykułów, co dodatkowo wpływa na oszczędność miejsca w mieszkaniu. Prosty stolik kawowy rozkładany będzie praktycznym i eleganckim dodatkiem w salonie. Prosta konstrukcja i kompaktowy rozmiar wpłynie na łatwe utrzymanie go w czystości. Funkcja rozkładania pozwoli na dostosowanie jego powierzchni do naszych aktualnych potrzeb. Miłośnicy ekologicznych produktów mogą wybierać spośród stolików rozkładanych wykonanych w całości z naturalnego drewna. Takie meble wymagają szczególnej uwagi – wilgoć i ciepło z dna kubka, który na nie odkładamy, może im zaszkodzić.

stolik kawowy rozkładanyDo takiego stolika kawowego najlepiej od razu zaopatrzyć się w zestaw niezbędnych podkładek, które pomogą utrzymać mebel w jak najlepszym stanie. Zwróćmy też uwagę na sposób rozkładania stolika – te najprostsze będą najłatwiejsze w użytkowaniu. Funkcja podnoszenia pozwoli jeszcze lepiej dopasować nasz stolik do sytuacji. Także te ławostoły, które są podnoszone i rozkładane, potrafią posiadać prosty i intuicyjny system modyfikacji ich rozmiaru. Do małych pomieszczeń wybierzmy proste stoliki o kolorze jasnego drewna lub bieli, na dużych metrażach wybór może paść na wiele kolorów. Zwracajmy uwagę na jakość wykonania stolików kawowych – materiał powinien być lekki, ale też trwały. Meble o słabej jakości szybko się porysują i przestaną wyglądać estetycznie.

Najbardziej solidne drewno wśród rodzimych gatunków to dąb – stolik z niego wykonany ma szanse na długowieczność. Ciężkie stoliki trudno będzie przestawić, a to jest czasem pomocne w wypadku rozkładanych ław. Złożone często stoją w rogu pokoju, a rozłożone sprawdzają się na środku, przy kanapie lub krzesłach.