Lipiec 8, 2017 Usługi dla budownictwa 0
wywóz gruzu

Wykonując prace budowlane, nie ominie nas sprzątanie po przeprowadzonych z powodzeniem zadaniach. Zwykle możemy poczuć się przytłoczeni ilością odpadów, które powstały podczas budowy, remontu czy rozbiórki budynku.

Wywóz gruzu a wielkość kontenera

wywóz gruzu Zastanawiamy się wówczas, jak szybko pozbyć się tego niepotrzebnego gruzu? Każde odpady, także gruz, powinny być utylizowane, dlatego nie możemy pozbywać się ich na własną rękę – muszą znaleźć się w miejscu do tego przeznaczonym. Warto więc pomyśleć o kontakcie z firmą, która zajmuje się gospodarowaniem odpadami. Jeśli chodzi o wywóz gruzu łódź cennik takich przedsiębiorstw uwzględnia przy tej usłudze dostarczenie kontenera – jego cena zależy oczywiście od pojemności. Im więcej zbędnych odpadów, tym lepiej sprawdzi się większy zbiornik. Przed zamówieniem kontenera, ustalmy jednak dokładnie z daną firmą, jakie odpadki będą w nim umieszczane, gdyż wiele przedsiębiorstw zajmuje się także gospodarowaniem zwykłych śmieci, odpadów zielonych czy ziemi, a wówczas konieczne jest zastosowanie innych pojemników oraz przedsięwzięcie odmiennych kroków dotyczących utylizacji takich odpadów. Zleceniobiorca powinien więc wiedzieć o tym wcześniej, przed dostarczeniem nam kontenera.

wywóz gruzu Wśród istotnych spraw warto poruszyć także kwestię dojazdu ciężarówki z kontenerem na wskazane przez nas miejsce – ważne jest, aby nic nie stało na przeszkodzie przed postawieniem pojemnika. Jeśli dojazd będzie zablokowany, usługa może nie zostać zrealizowana z winy klienta, wówczas powinniśmy liczyć się z poniesieniem dodatkowych kosztów, dlatego tak istotne jest odpowiednie przygotowanie podjazdu przed wywozem gruzu. Firma zajmująca się gospodarowaniem odpadów, podstawia kontener – a do nas należy jego załadowanie. Przy tym działaniu również należy pamiętać o pewnych wytycznych. Przede wszystkim starajmy się nie przekraczać burt pojemnika. Zbyt duża powstała hałda odpadów będzie stwarzać zagrożenie na drodze podczas przewozu wypełnionego kontenera na wybrane wysypisko. Jeżeli ilość gruzu będzie większa niż nasze wcześniejsze oczekiwania, zamówmy po prostu drugi kontener. To z pewnością jest lepszym i bezpieczniejszym rozwiązaniem. Kontenery na gruz z reguły podstawiane są na raptem kilka dni, jednak w sytuacji, gdy nasza budowa potrwa parę miesięcy, możemy podpisać umowę wywozu gruzu uwzględniającą takie warunki.

Ze względu na to, jak istotna jest ochrona środowiska, zadbajmy również o to, aby wywóz gruzu uwzględniał rozwiązania ekologiczne – wybierajmy sprawdzone firmy gospodarujące odpadami po to, by mieć pewność, że po wywozie gruzu nastąpi jego właściwa utylizacja.