Termoizolacja pomieszczeń chłodniczych

Do ocieplania i uszczelniania dachów nieocenione są wielowarstwowe płyty PIR. Są niezwykle wytrzymałe, solidne i idealnie sprawdzają się w swojej roli. W wypadku uszczelniania pomieszczeń chłodniczych również możemy sięgnąć po odpowiednie płyty warstwowe poliizocyjanuratowe. Dostępne są specjalne rozwiązania właśnie z tym wskazaniem.

Płyty PIR są wytrzymałe

płyta warstwowa pirPo pierwsze zacznijmy od wyliczenia zalet płyt wielowarstwowych, które najbardziej interesują inwestorów przygotowujących się do odpowiedniego zabudowania pomieszczenia chłodniczego. Przede wszystkim, jak było już wymienione – jest to materiał niezwykle wytrzymały. Przy tym jest odporny nie tylko na działanie wielu substancji, ale też na starzenie – co sprawia, że płyta warstwowa PIR chłodnicza jest materiałem długowiecznym. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że nie przyciąga owadów ani gryzoni – zwłaszcza w tych pomieszczeniach, gdzie będzie składowana żywność, jest to szczególnie istotne. Zapewnimy pomieszczeniu odpowiednią higienę i ochronimy przed szkodnikami. Wybranie płyt z okładziną z antykorozyjnego materiału nie tylko przedłuży żywotność płyt, dodatkowo ustrzeże budynek przed rozwojem mikroorganizmów. Specyficzna budowa płyt pozwala na ich montaż w układzie poziomym i pionowym.

płyta warstwowa pirModułowy rodzaj zabudowy dodatkowo ułatwia cały proces. Sprawia też, że demontaż również pozostaje prosty. To przekłada się na łatwość wymienienia poszczególnej części, gdy ta z pewnych względów została uszkodzona. Sprytnie przemyślane złącza zapewniają paro i wodoszczelność. Ze względu na fakt, że płyta warstwowa PIR chłodnicza jest bardzo efektywna termoizolacyjnie, materiał użyty to wyłożenia dachu i ścian może być relatywnie cieńszy, niż w przypadku alternatywnych sposobów izolacji. Warto wspomnieć, że te chłodnicze cechują się nawet lepszą izolacją ciepła niż klasyczne płyty PIR wielowarstwowe. A to szczególnie ważne, gdy w pomieszczeniu należy utrzymywać stałą, niską temperaturę. Wykonanie lekkiej, a przy tym solidnej, konstrukcji jest też atrakcyjne finansowo i szybkie w realizacji. Sama pianka poliizocyjanuratowa cechuje się też ognioodpornością.

Co więcej, dzięki nim możemy zaoszczędzić na chłodzeniu pomieszczenia – pomogą na długo zachować odpowiednią temperaturę, bez zastosowania dodatkowych czynników mrożących. To czyni płyty wyjątkowo atrakcyjnym produktem podczas stawiania hal przemysłowych, magazynów, a zwłaszcza chłodni i mroźni. Ze względu na nieprzyciąganie gryzoni i zachowanie wysokiej higieny są szczególnie popularne w zakładach spożywczych.

Close Menu