Szafy na wymiar – dlaczego warto?

Szafy na wymiar – dlaczego warto?

Odpowiednio dobrane wyposażenie wnętrza sprawia, że pomieszczenie nabiera charakteru, a dodatkowo staje się przestronne i funkcjonalne. Każda osoba projektuje wnętrze według własnych preferencji, jednak są rozwiązania, które znacznie ułatwiają aranżację. Jednym z nich są meble tworzone na wymiar. To produkty, które wykonywane są z uwzględnieniem wszelkich nierówności pomieszczenia i indywidualnych potrzeb właściciela.

Szafy na wymiar z lustrem

Najpopularniejszymi meblami tworzonymi pod wymiar są szafy – ich wybór jest niebywale szeroki. Projektowaniem i wykonywaniem szaf na wymiar zajmują się producenci mebli. Ich zadaniem jest przelanie wizji klienta na papier, a następnie stworzenie pięknie wyglądającego produktu. Szafy na wymiar mają wiele zalet, które przemawiają za ich wyborem. Warto je wybrać między innymi do ozdobienia niewymiarowego pomieszczenia. W wielu domach znajdują się różne mankamenty, niedociągnięcia, krzywe ściany bądź niski sufit, które przeszkadzają w udekorowaniu wnętrza. W takich przypadkach wyklucza się zakup gotowych mebli w salonach, gdyż mogą one wyglądać nieestetyczne i ostatecznie przeszkadzać w korzystaniu z pokojów.

szafy na wymiarMeble wykonane pod wymiar nie tylko mogą mieć dowolną szerokość i wysokość, ale również mogą zostać zachowane w dowolnym stylu, który będzie pasował do obecnego wystroju wnętrz. Wielu producentów oferuje pięknie wyglądające, nowoczesne szafy na wymiar w Katowicach, które mogą być zdobione fragmentami szkła, bądź lustrem. Tak przygotowany mebel łączy w sobie elegancję z funkcjonalnością. Wszystkie meble tworzone pod wymiar mogą być utrzymane w dokładnie tych samych barwach, co często nie jest możliwe w przypadku zakupów w salonach meblowych. Koszt zaprojektowania i przygotowania produktów wbrew pozorom nie jest wysoki i nie różni się znacząco od ceny gotowych mebli. Ciągła współpraca z producentem, a także możliwość zobaczenia gotowego produktu jeszcze przed jego wyprodukowaniem (dzięki zobrazowaniu 3D) pozwala podjąć decyzję o zakupie. Jest wiele zalet wyboru szaf na wymiar. Zawsze warto decydować się na ich zaprojektowanie, jeżeli pomieszczenie jest zbyt małe lub niewymiarowe i udekorowanie wnętrza stanowi nie lada wyzwanie.

Przed zakupem gotowych mebli zalecane jest skontaktowanie się z producentem, który przedstawi propozycje swoich prac oraz wręczy katalog, z którego pomocą będzie można zainspirować się do stworzenia oryginalnych, ciekawych mebli. Cena zawsze ustalana jest indywidualnie w zależności od trudności w realizacji powierzonej pracy.