Świetliki stalowo-szklane to już przeżytek

Świetliki stalowo-szklane to już przeżytek

Choć powszechnie uważa się, że za wysoką jakość trzeba sporo zapłacić, obecnie w branży budownictwa i materiałów budowlanych istnieje tak duża konkurencja wśród firm, że większość stara się proponować atrakcyjne ceny przy zachowaniu najwyższych standardów danego produktu.

Świetliki z poliwęglanu są lepsze

świetliki z poliwęglanuTo pozwala nam na przeprowadzanie budowy lub modernizacji budynku za o wiele mniejsze pieniądze niż jeszcze kilka czy kilkanaście lat temu. Materiałem cenionym ze względu na swoje parametry techniczne jest na przykład poliwęglan, który obecnie wykorzystuje się do wykonywania przeszkleń budynków, jak i naświetli dachowych oraz ściennych. Płyty poliwęglanowe są specjalnie profilowane, co umożliwia idealne dopasowanie ich do danego fragmentu konstrukcji budynku – na przykład do pokrycia dachowego w przypadku świetlików. Takie trwałe świetliki z poliwęglanu cechują się nie tylko bardzo dobrą przepuszczalnością światła, ale też wysokimi parametrami wytrzymałościowymi. Nie ma żadnych obaw, że taki świetlik może zostać uszkodzony przez nadmierne obciążenie zewnętrzne śniegiem czy wiatrem. Producenci nie dopuściliby do wypuszczenia na rynek płyt poliwęglanowych, które pod względem technicznym nie spełniają najwyższych standardów. Dlatego w przypadku świetlików zupełnie nie musimy się martwić o uszkodzenia.

świetliki z poliwęglanuOprócz świetlików koniecznym elementem zapewniającym wytrzymałość są jednak jeszcze wysokiej jakości profile aluminiowe, a także odpowiednie uszczelki. Właściwe dopasowanie do siebie tych elementów sprawia, że w rezultacie uzyskujemy świetliki najwyższej jakości, które bardzo dobrze sprawdzają się zarówno w budynkach przemysłowych, jak i w biurowcach czy obiektach usługowych. Jeżeli w danym obiekcie istnieją już zamontowane świetliki – na przykład stalowo-szklane, dobrym posunięciem będzie ich modernizacja na proponowane świetliki poliwęglanowo-aluminiowe, które przewyższają poprzednie pod względem między innymi właściwości termoizolacyjnych, a przede wszystkim są wyrobem nowoczesnym. Jeśli zależy nam więc na nowoczesnej architekturze budynku, świetliki z poliwęglanu z pewnością dobrze się sprawdzą. Modernizacja przebiegnie szybko, gdyż te wyroby są bardzo proste w montażu, jeśli oczywiście montaż wykonuje osoba doświadczona.

Oprócz świetlików warto wziąć pod uwagę naświetla ścienne, które dostarczą do każdego pomieszczenia odpowiednią ilość światła dziennego, przy zachowaniu dobrej termoizolacji. Zaletą płyt z poliwęglanu jest także to, że wykonane za ich pomocą elementy nie wymagają konserwacji.