Stare budownictwo w Katowicach

Stare budownictwo w Katowicach

Katowice to jedno z najbardziej zanieczyszczoną atmosferą miast Polski, zawdzięcza to dużej ilości fabryk i spalin. Ostatnimi czasy można zauważyć też, że mieszka tam co raz więcej ludzi, którzy wymieniają okna. Czy to zjawisko ma coś wspólnego z zanieczyszczeniem powietrza ?

KatowiceRaczej nie, jednak na pewno ma to związek ze zbliżającą się zimą. Katowice to miasto, w którym znajduje się wiele starych budynków, jak wiadomo są one budowane kilkanaście lat temu z takich materiałów jakie były wtedy dostępne. Zbliżająca się zima, zmusza mieszkańców do wymiany okien czy drzwi, ponieważ ciepłe powietrze przez nie ucieka co powoduje chłód w mieszkaniu.
Dzięki temu zjawisku miasto to ma ostatnio duży popyt na sprzedaż okien, co powoduje zwiększenie ich produkcji a zarazem poszukiwanie większej ilości pracowników do zakładów, ale nie tylko zakłady szklarskie mają więcej pracy, lecz także pracownicy zakładający okna. A wiadomo, że w ciepłym, przytulnym mieszkaniu żyje się milej i lepiej rodzinom jak i osobom samotnym. Jednak istnieją też ludzie w szczególności osoby starsze i schorowane, które nie mają tyle pieniędzy, żeby zainwestować w dobre uszczelnienie mieszkania.
Co wtedy ? Niestety, najczęściej takie osoby skazane są na spędzenie zimy w mroźnym, nieprzyjemnym mieszkaniu. Co roku spotykamy się z problemem zamarzania na śmierć osób bezdomnych, ale ostatnimi czasy, aż przykro się słucha o przypadkach osób starszych, które zamarzają we własnym mieszkaniu.

Najlepsze okna na rynku – adex-okna.pl

Dlatego warto takim osobom pomagać, zainteresować się czy mają jak godnie spędzić zimę, jeżeli mamy takiego sąsiada czy osobę bliską pomóżmy im.