Specyfika prania tapicerek z Carabu

Specyfika prania tapicerek z Carabu

Rozmaite materiały wymagają najróżniejszego sposobu czyszczenia. Pranie dywanów czy tapicerek odbywa się też z użyciem różnych środków, które po pierwsze powinny być skuteczne, po drugie – nie mogą zaszkodzić mytemu materiałowi. Prawdziwymi wyzwaniami dla firm, które zajmują się czyszczeniem są: skóra – syntetyczna i naturalna – oraz tkanina Carabu.

Polecana metoda prania tapicerek

To materiał, który fantastycznie prezentuje się na licznych pufach, sofach czy narożnikach, jednak trzeba umieć nauczyć się go prać. Przede wszystkim należy podkreślić, że tkanina Carabu jest sztuczna – nie jest to materiał pochodzenia zwierzęcego, dzięki czemu z pewnością polubią go osoby, które nie akceptują hodowli zwierząt w tego typu celach. Ekstrakcyjne pranie tapicerek w Łodzi musi być przeprowadzone z najwyższą dbałością o tkaninę. Na szczęście materiał jest pokryty warstwą zabezpieczającą, która odpycha kurz. Powłoka teflonowa umieszczona na tkaninie Carabu sprawia, że zanim firma czyszcząca weźmie się za ekstrakcyjnie pranie tapicerki, można spróbować samemu ją wyczyścić za pomocą wilgotnej ścierki. Niestety – rzadko przynosi to efekt, dlatego trzeba dzwonić po specjalistów.

Ukryte w zagłębieniach plamy oraz tłuszcz, który niestety dość często przenika przez warstwę ochronną, wymaga usunięcia metodą ekstrakcyjną. Na tapicerkę nanoszona jest woda razem ze specjalnym środkiem do wywabiania plam. Następnie należy specjalnym odkurzaczem usunąć preparat. Wykorzystywane jest do tego nadzwyczajnie wysokie ciśnienie, dlatego cały brud zostaje skutecznie odessany. Dzięki temu można pozbyć się z tkaniny Carabu nie tylko widocznych zabrudzeń, ale także mikroskopijnych stworzeń – roztoczy – które są prawdziwą zmorą alergików, ponieważ przenoszą alergeny. Ekstrakcyjne pranie tapicerek w Łodzi sprawia, że usunięte zostają wszelkie tłuste plamy. Czasami trzeba użyć jeszcze dodatkowo pre-sprayu – środka do wstępnego rozpuszczania brudu. Dzięki niemu zabrudzenie będzie lepiej rozpuszczone przed użyciem mocniejszego środka, który zostanie wessany przez odkurzacz. Pranie tapicerki wykonanej z tkaniny Carabu nie należy do najłatwiejszych, ponieważ często potrzebna jest do tego metoda ekstrakcyjna.

Jest to skomplikowana procedura, którą zazwyczaj należy poprzedzić użyciem pre-sprayu, a więc środka do wstępnego rozpuszczania zabrudzeń. Warto też zaznaczyć, że po wyczyszczeniu tkaniny Carabu materiał zbija się często w fałdki. To jednak zjawisko odwracalne – wystarczy poczekać, aż włókna, które są nachylone pod różnym kątem, wróciły do pierwotnego ułożenia.