Skuteczne czyszczenie wykładzin i dywanów

Skuteczne czyszczenie wykładzin i dywanów

Wiele osób podczas cotygodniowego sprzątania podłogi często zapomina dywanach i wykładzinach. Co najwyżej są one krótko odkurzane, na święta mocniej wytrzepane na balkonie czy na trzepaku przed blokiem. Jeśli się rozleje na dywan lub spadnie okruszek jedzenia to do akcji wkracza wilgotna szmatka, którą zabrudzone miejsce jest przecierane i to tyle.

Ekstrakcyjne pranie wykładziny

pranie wykładzin dywanowychNiestety, w ten sposób całkowicie plamy się nie usunie, a samo odkurzanie też nie wystarczy. Czasem po prostu trzeba skorzystać z pomocy oferowanej przez profesjonalistów. Profesjonalne pranie wykładzin dywanowych w Warszawie jest usługą z której warto skorzystać. Czym się różni fachowe pranie od tego ,,domowego”? Z pewnością jest bardziej dokładne i skuteczne. Pranie ekstrakcyjne pozwala usunąć sto procent zabrudzeń z powierzchni wykładziny. Nawet plamy z buraczków, jagód, czy czerwonego wina znikną bez śladu. Bez względu na to czy zabrudzenie powstało dzisiaj czy rok temu to profesjonaliści bez trudu poradzą sobie z każdym zadaniem. Dodatkowo pranie ekstrakcyjne niezmiernie się przydaje, kiedy kolor dywanu uległ wyblaknięciu, stał się poszarzały i mało wyrazisty.

pranie wykładzin dywanowychDzieje się tak za sprawą nagromadzenia kurzu i innych zanieczyszczeń we włóknach. Kiedy zostaną one usunięte przy pomocy specjalnego ekstrakcyjnego odkurzacza piorącego to wykładzina odzyskuje dawny kolor. Jakie jeszcze zalety ma ekstrakcyjne pranie dywanów? Wiele osób ma alergię na kurz i roztocza. Borykają się z katarem, kaszlem, opuchniętym nosem, czy swędzącą wysypką. Odkurzaczem czy podczas ręcznego prania nie da się usunąć całego nagromadzonego we włóknach kurzu, nie wspominająć o roztoczach, czyli o drobnych robaczkach, które bytują na tkaninie. Pranie ekstrakcyjne sprawia, że obu tych rzeczy da się pozbyć. Dywan będzie idealnie czysty, a alergeny zostaną usunięte. Dzięki temu alergicy nie muszą rezygnować z dywanów w domu, na rzecz samych paneli podłogowych. Dodatkowo po takim profesjonalnym praniu przyjemny zapach świeżości będzie unosił się nawet przez kilka dni w pomieszczeniu. Nawet zapach zwierząt domowych, czy papierosów może zostać usunięty z wykładziny i zastąpiony przyjemnym zapachem szamponu piorącego.

Podsumowując, profesjonalne pranie dywanów i wykładzin z użyciem specjalnego odkurzacza działającego na zasadzie ekstrakcji pozwala na szybkie i skuteczne pozbycie się plam, alergenów i nie przyjemnych zapachów. Samo pranie nie zajmuje wiele czasu, a dodatkowo nie kosztuje wiele, więc warto przynamniej raz do roku w nie zainwestować.