Różne przeznaczenie hal namiotowych

Różne przeznaczenie hal namiotowych

Hale namiotowe kojarzą nam się zwykle z pawilonami handlowymi lub konstrukcjami stawianymi w miejscach, w których będzie odbywała się jakaś uroczystość. Latem wiele wydarzeń kulturalnych, ślubów czy uroczystości rodzinnych realizowana jest właśnie w oprawie lekkiej konstrukcji z łatwo składanymi ścianami, której zadaniem jest zabezpieczenie gości przed nagłymi zmianami pogody.

Gdzie można wykorzystać halę namiotową?

nowoczesne hale namiotoweProducenci tego typu konstrukcji poszli jednak o krok dalej i postanowili stworzyć jeszcze ciekawsze, bardziej innowacyjne i praktyczne zastosowania. Wykonywane przez nich konstrukcje już nie przypominają tych, które znamy z naszych ogrodów. Stalowe lub aluminiowe rurki o niewielkich przekrojach zostały zastąpione znacznie bardziej sztywnym stelażem, natomiast cienka folia wyparta została przez bardziej złożone w budowie plandeki. Celem takiego postępowania i ulepszania zastosowanych podczas tworzenia tych lekkich konstrukcji materiałów jest chęć tworzenia znacznie bardziej praktycznych, złożonych obiektów. Nowoczesne hale namiotowe znajdują swoje zastosowanie w coraz trudniejszych warunkach. Ich parametry techniczne docenili właściciele wielu przedsiębiorstw chcący w prosty i tani sposób rozbudować swoją działalność.

nowoczesne hale namiotoweDzięki szkieletowej konstrukcji nośnej, którą można zbudować praktycznie na każdym gruncie, uzyskali nową przestrzeń magazynową, odciążając w ten sposób swoje hale produkcyjne i robiąc miejsce na nowe maszyny. Stalowe konstrukcje tymczasowe docenili również właściciele sklepów i hurtowni ogrodniczych. Wykorzystują nowoczesne hale namiotowe do powiększenia przestrzeni, w której znajdowały się będą rośliny. Atrakcyjność tego rozwiązania doceniono, kiedy producenci zastąpili ciężkie barwione tworzywo lżejszym – o tych samych parametrach technicznych. Pozwala to na ochronę materiałów i roślin przed palącym, letnim słońcem, dopuszczając jednak odpowiednią ilość energii słonecznej do wnętrza magazynu. Specjalne powłoki, których zadaniem jest ograniczenie dostępu promieniowania ultrafioletowego lub podczerwonego sprawiają, że rośliny wyglądają zdrowo i wciąż są atrakcyjne dla klientów.

Dzięki temu, że inżynierowie wykonują skomplikowane obliczenia statyczne, produkowane przez nich hale są niezwykle trwałe i mogą uzyskiwać bardzo duże rozpiętości. Oznacza to, że znajdują zastosowanie zarówno w niewielkich, jak i dużych przedsięwzięciach. Zainteresowanie konstrukcjami szkieletowymi pokrytymi wzmocnioną folią jest coraz większe i z pewnością będzie wzrastało jeszcze przez bardzo długi czas.