Prysznic i sauna w jednym

Prysznic i sauna w jednym

Szeroki wybór kabin prysznicowych na rynku może sprawić, że zakup odpowiedniej może sprawić nieco kłopotu i wpędzić w dylemat: jaka kabina jest najlepsza? Do wyboru są tradycyjne kabiny oferujące tylko natrysk z jednego źródła, kabiny wielonatryskowe, z hydromasażem, kabiny typu walk- in, oferujące minimalistyczny dizajn i prostotę używania, kabiny z wbudowaną wanną oraz kabiny parowe.

Kabiny w różnych kształtach

kabiny paroweTe ostanie wydają się idealnym połączeniem zalet tradycyjnej sauny i prysznicu. Zdrowotne właściwości kuracji parowej są znane od wieków i były szeroko praktykowane, od Cesarstwa Rzymskiego po nordyckich wikingów. Korzystanie z sauny zwiększa naszą odporność na choroby i infekcje, oczyszcza organizm z toksyn i poprawia krążenie, widać więc wyraźnie, że może istotnie ograniczyć naszą obecność w kolejkach do lekarza. Połączenie funkcji prozdrowotnych sauny i relaksującego wpływu silnego strumienia wody prysznicu wydaje się połączeniem idealnym, i oceniając po ilości sprzedanych kabin tego typu, wielu ludzi całkowicie zgadza się z tym poglądem. Kabiny parowe można kupić w kształcie najbardziej pasującym do kształtu naszej łazienki, na rynku znajdziemy kabiny okrągłe, półokrągłe, kwadratowe, trójkątne, pentagonalne i asymetryczne; niektórzy sprzedawcy współpracujący z producentami, mają również w ofercie kabiny robione na wymiar podany przez klienta.

kabiny paroweMateriał z którego takie kabiny są zbudowane to najczęściej plastik lub szkło, w różnych odmianach kolorystycznych i o różnym stopniu przezroczystości oraz bogatej palecie wzornictwa, co sprawi, że z pewnością dobierzemy coś do swojej łazienki. Kabiny parowe oferowane są również z wieloma innymi udogodnieniami, pozwalającymi na jeszcze pełniejsze cieszenie się prysznicem. Wśród proponowanych dodatków warto na pewno wymienić hydromasaż dostępny w wielu opcjach, masażer stóp, wodoszczelne radio pozwalające na słuchanie muzyki w trakcie kąpieli parowej, czy siedzisko prysznicowe, które jest opcją bardzo pożądaną w kabinach parowych. Należy również sprawdzić, czy ciśnienie wody jest dostateczne do obsłużenia wszystkich funkcji kabiny, jako że duża liczba gadżetów z pewnością będzie mieć wpływ na zużycie wody, a także zapewnić właściwą wentylację łazienki podczas parowej kąpieli.

Osoby z problemami z ciśnieniem lub chorobami serca, powinny również zasięgnąć opinii lekarza, czy korzystanie takiej kabiny jest dla nich bezpieczne. Tak wyposażona łazienka sprawi wiele przyjemności, pozwoli się zrelaksować i z pewnością będzie oblegana przez wszystkich domowników.