Projektowanie wnętrza kawiarni i cukierni

Projektowanie wnętrza kawiarni i cukierni

Coraz więcej osób decyduje się na założenie własnego biznesu gastronomicznego. Pasja gotowania stała się modna za sprawą licznych programów kulinarnych, jak i sukcesom medialnym, jakie odnoszą znani szefowie kuchni. W księgarniach można znaleźć mnóstwo książek z przepisami, a w internecie roi się od blogów i for o tematyce gotowania.

Atrakcyjne wnętrze przyciągnie klientów

projektowanie kawiarniPowstaje wiele restauracji, barów, czy ostatnio modnych food trucków. Jednak wiele z nich upada przed upływem roku. Duża konkurencja i brak podstaw biznesowych są najczęstszymi powodami tego stanu rzeczy. Jednak branża cukiernicza wygląda nieco inaczej. Tutaj jest mniejsza konkurencja, łatwiej się przebić i utrzymać biznes. Same dobre przepisy jednak nie wystarczają. Warto zadbać także o wnętrze lokalu cukierni i kawiarni. Powinno być takie, w którym klienci będą czuli się dobrze, będą chcieli przebywać, spotykać się ze znajomymi. Jak to zrobić? Najlepszym rozwiązaniem jest pomoc specjalisty. Taki sprawdzony architekt wnętrz w Warszawie szybko poradzi sobie z takim zleceniem. Obecnie w modzie cukierniczej są kolory pastelowe. Sprawdzony jest pudrowy róż, delikatny słoneczny żółty, czy też jasny karmelowy odcień brązu. Takie kolory jednocześnie kojarzą się ze słodkościami, a z drugiej sprawiają, że wnętrze wydaje się przytulne, zachęcające do przebywania w nim.

projektowanie kawiarniW kawiarni zawsze warto jest zadbać o wygodne krzesła i stoliki. Wiele osób stawia na wystrój prowansalski i kupuje meble metalowe, które są mało stabilne i mało wygodne, nawet jeśli połączy się je dekoracyjnymi poduszkami. Przez to klienci czują się niekomfortowo i jak najszybciej chcą opuścić lokal. Miękkie fotele na pewno będą kosztowniejsze, ale mają wiele zalet. Nie tylko sprawią, że klienci będą się dobrze czuli w kawiarni, ale także będą bardzo estetycznie wyglądały. Do tego powinno się kupić dobrej jakości stoły, które będą stabilne i łatwe w czyszczeniu, bo wiadomo, że w kawiarni łatwo o zabrudzenia. Jeśli chodzi o podłogi i ściany to tutaj także można postawić na jasne i pastelowe odcienie. Na ścianach obok standardowej farby można zastosować naklejki ścienne lub użyć farby kredowej.

Naklejka z ciasteczkiem, kawą, czy tortem z pewnością będzie pasowała, a na ścianie pokrytej specjalną kredową farbą można napisać menu, czy promocje dnia. Do wyłożenia podłogi natomiast można użyć dużych kafli ceramicznych lub w wersji bardziej atrakcyjnej – desek drewnianych. Te pierwsze nie wymagają konserwacji i są łatwiejsze w czyszczeniu, ale te drugie nadają wnętrzu domowego charakteru.