Maj 20, 2017 Ogrodzenia 0
ogrodzenia gabionowe

Ogrodzenia gabionowe to jedne z tych ogrodzeń, które zyskują na popularności. Drugim rodzajem płotów są panele ogrodzeniowe. Jednak te dwa ogrodzenia się bardzo od siebie różnią i posiadają różne właściwości.

Ogrodzenia gabionowe są trwałe

ogrodzenia gabionoweNie ma co ukrywać, że ogrodzenia panelowe są po prostu bardziej estetyczne niż gabiony. Są proste, klasyczne, równe, ładna. Nadają się zarówno do domów tradycyjnych, jak i nowoczesnych. Do tego też łatwo jest je zamontować samodzielnie. Jednak panele ogrodzeniowe mają także wiele wad, jakich nie mają popularne ogrodzenia gabionowe. Przede wszystkim nie zapewniają one prywatności. Są całkowicie ażurowe, więc albo trzeba dokupić niezbyt estetyczne siatki cieniujące lub czekać aż wyrośnie nam żywopłot, czyli mamy kilka lat z głowy. Z ogrodzeniami gabionowymi nie mamy takich problemów. Są całkowicie nieprzeźroczyste, zatem od razu zapewniamy sobie osłonę przed światem zewnętrznym. Jednak to nie koniec ich zalet. Gabiony są idealnym rozwiązaniem kiedy mieszkamy przy ruchliwej ulicy lub przy nieutwardzonej. W przypadku pierwszym chodzi o eliminowanie hałasów. Kamienie ukryte w metalowej siatce gabionowej skutecznie zatrzymują dźwięki ulicy, więc my możemy oddawać się relaksowi w ogrodzie bez względu na ruch panujący za ogrodzeniem.

ogrodzenia gabionoweJeśli chodzi o drugi przypadek to ogrodzenie gabionowe lepiej zatrzymuje brud i kurz, niż ażurowe ogrodzenie panelowe. Wtedy piasek czy błoto z nieutwardzonej ulicy będzie zostawać na ogrodzeniu, a nie przenosić się na nasz ogród i dom. Gabiony można łatwo wyczyścić, przy pomocy strumienia bieżącej wody z węża ogrodowego. Nie trzeba się obawiać, że metal będzie korodował, bo nie będzie, z naturalnym kamieniem również się nic nie stanie. Warto wspomnieć też o tym, że może gabiony nie spodobają się każdemu, ale zawsze będą wyglądać tak samo. Ich kolor nie wyblaknie, nic się nie odkształci. Cała konstrukcja jest bardzo solidnie wykonana. Również pod wpływem niesprzyjających czynników atmosferycznych, takich jak opady deszczu i śniegu, promieniowanie słoneczne, silny wiatr, wysokie czy niskie temperatury ogrodzenia gabionowe nie mają prawa się zniszczyć, ani stracić swoich właściwości estetycznych, akustycznych, czy innych. Ogrodzenia gabionowe wykonywane są przez coraz większą liczbę firm, więc łatwo można je zamówić w każdym mieście.

Dodatkowo z połączenia siatki i kamienia można wykonać także elementy małej architektury ogrodowej, takiej jak kwietniki, kosze na śmieci, siedziska, stoły, ławki, czy fontanny. Jak widać, gabiony mają wiele zalet nie tylko wtedy, kiedy stosuje się je jako ogrodzenia.