Nawierzchnie sportowe do squash’a

Nawierzchnie sportowe do squash’a

Korty sportowe są miejscami, w których wykonuje się szeroko pojęte czynności związane z uprawieniem zróżnicowanych aktywności fizyczne. Powinny być z tego względu wykonane w odpowiedni sposób tak, aby zapewniały wysoki poziom bezpieczeństwa bez ryzyka o ewentualne kontuzje podczas upadków, które jak wiadomo, są stosunkowo popularne. Równie istotnym może okazać się fakt ich wpływu na organizm sportowca.

Czym charakteryzuje się nawierzchnia sportowa do squash’a?

najtrwalsze nawierzchnie sportoweSquash jest sportem bezpośrednio powiązanym z tenisem. Jego reguły są dość podobne, jednak co istotne odbywa się w zamkniętej przestrzeni – na hali. Piłka odbijana jest od ściany, w związku z czym umożliwione zostało granie samemu, bez przeciwnika. Squash jest sportem wymagającej sporej sprawności fizycznej, ponieważ trzeba regularnie przesuwać się w stronę, w którą leci piłka, a co za tym idzie, istotne jest, aby sala została odpowiednio przygotowana. Jednym z istotniejszych elementów może okazać się między innymi podłoga. By zapewniała odpowiednią jakość oraz brak negatywnego wpływu na zdrowie powinna zostać wykonana z najwyższej jakości materiałów. W ten sposób zapobiegnie się ewentualnym kontuzjom takim jak zerwanie ścięgien, więzadeł, mięśni, a dodatkowo narażony na zwyrodnienia okazuje się być sam kręgosłup, jeśli podłoże nie charakteryzuje się odpowiednią amortyzującą sprężystością.

nawierzchnie sportoweJednocześnie istotne jest, aby najtrwalsze nawierzchnie sportowe zapewniały sztywność w takim stopniu, by piłka mogła się swobodnie odbijać. Podłogi powinny również cechować się odpowiednim współczynnikiem tarcia kinetycznego – w ten sposób zapobiegnie się ewentualnym poślizgom, które mogłyby prowadzić do zbyt częstych upadków spowodowanych małą przyczepnością. Dzięki temu rozwiązaniu został zapewniony zawodnikom również szybki start po piłkę, bez chwili, w której obuwie musi „złapać” przyczepność. Ważne jest, że powierzchnia nie powinna tracić wcześniej wymienionej przyczepności nawet w przypadku, gdy okaże się zawilgocona na przykład przez pot zawodników. By mogły wytrzymać jak najdłużej warto, by charakteryzowały się wysokim współczynnikiem wytrzymałości na uszkodzenia mechaniczne. Squash jest sportem wymagającym sprawności fizycznej.

Z tego właśnie względu sale przeznaczone do uprawiania tej dyscypliny powinny charakteryzować się wysokiej jakości elementami, w szczególności podłogami. Dzięki temu rozwiązaniu uniknie się ewentualnych problemów związanych z upadkami czy poślizgnięciami prowadzącymi nawet niejednokrotnie do negatywnych w skutkach kontuzji. Podłogi te powinny charakteryzować się również odporności na uszkodzenia mechaniczne.