Lite deski dębowe

Lite deski dębowe

Aranżowanie wnętrza wymaga uwzględnienia wielu aspektów estetycznych, ale również praktycznych. Poszczególne elementy mieszkania są używane z większą lub mniejszą intensywnością. Dlatego zniszczenie niektórych z nich następuje szybciej niż innych. Przy projektowaniu należy uwzględnić ten fakt i zastanowić się nad tym, jak często będziemy korzystać z danych przedmiotów i powierzchni oraz jak wpłynie to na ich eksploatację.

Zalety drewna dębowego

Jednym z najbardziej narażonych na czynniki mechaniczne elementów w mieszkaniu jest podłoga. Samo przebywanie w domu i poruszanie się po nim wpływa na zużycie surowców, z których jest wykonana. Dlatego podejmując decyzję dotyczącą kładzenia podłogi, należy wziąć pod uwagę nie tylko estetykę. Wiele osób decyduje się na położenie gresu. Jest to jednak rozwiązanie odpowiednie dla nowoczesnego designu, które może stwarzać wrażenie chłodu i nie nadawać się do wnętrz zaaranżowanych w przytulny i ciepły sposób. Klasyczną opcją, która od lat nie traci na popularności jest podłoga drewniana. Dzięki naturalnemu materiałowi każda z drewnianych desek jest elementem niepowtarzalnym, o indywidualnej strukturze. Największym powodzeniem cieszy się drewno dębowe. Wytrzymałość tego surowca pozwala na długotrwałe użytkowanie podłogi wykonanej z desek dębowych. Jednak nie sam materiał, ale także sposób jego obróbki wpływa na trwałość.

Najwyższa jakość drewna dębowego zostaje zachowana wtedy, gdy mamy do czynienia z litą deską. Oznacza to, że została ona wykonana z jednego kawałka dębu, a nie jest sklejką kilku jego warstw. Lita deska podłogowa z dębu może wpisywać się w różne klasy sortu. Również od nich zależy jakość i wygląd desek. Poszczególne kategorie zawierają bardziej lub mniej restrykcyjnie wyselekcjonowane deski, oceniane pod względem usłojenia i jednolitości kolorystycznej. Te najbardziej regularne i cechujące się niezróżnicowaną kolorystyką są najdroższe. Warto jednak wziąć pod uwagę, że naturalne wzory drewna stwarzają niepowtarzalny efekt, który dodaje wnętrzu uroku.

Lite deski dębowe dostępne są w wersji szczotkowanej i gładkiej. To kolejny aspekt, który wpływa na ogólne wrażenie estetyczne pomieszczenia. Podejmując decyzję należy także odpowiednio dobrać kolor desek. Do małych pomieszczeń idealne będą jasne odcienie, które powiększą je optycznie. Lite deski podłogowe z dębu to wybór dla ludzi, którzy stawiają na elegancję i ciepło. Pozwalają stworzyć wspaniałą estetykę wnętrza i jednocześnie nie martwić się o szybkie niszczenie surowca w wyniku ciągłego użytkowania.