Kilka słów o piecach kozach

Kilka słów o piecach kozach

Im bliżej zimy tym więcej osób zaczyna się zastanawiać nad ogrzewaniem w swoim domu. Często wybrali nieefektywny piec grzewczy, więc użytkowanie go wiąże się z dużymi nakładami finansowymi. Wtedy noszą grube swetry, przykrywają się w nocy kocami, grzeją się poduszkami elektrycznymi.

Piece kozy – dodatkowe grzanie

piece kozyJest to jakieś rozwiązanie, jednak niezbyt skuteczne. Za to farelki czy grzejniki elektryczne są mało wydajne i pobierają dużo energii. Czy jest jakaś inna opcja? Warto zainteresować się produktami jakimi są klasyczne piece kozy w opcji wolnostojącej. Takie kominki nie wymagają podłączenia do wentylacji, remontów, ani wielkich nakładów finansowych. Nie trzeba niczego nawet podłączać do prądu, ani martwić się o rosnące ceny gazu, jeśli wybralibyśmy piecyk na wymienne butle. Taki kominek koza ma same zalety. Przede wszystkim jest malutki, a wydajny. Zmieści się w każdym pomieszczeniu, w dodatku można go przestawiać, choć ze względu na dużą wagę nie każdy sobie z tym poradzi. Standardowo taki piecyk jest wykonany z żeliwa, czyli materiału ciężkiego, ale odpornego na bardzo wysokie temperatury. Kolejna kwestia to materiał grzewczy. Dobre kominki kozy mogą być opalane drewnem, pelletem, węglem, czy brykietem.

piece kozyMożliwość zmiany paliwa stałego jest bardzo korzystna. Jeśli przykładowo ceny węgla rosną to można zacząć dogrzewać się drewnem. Jeśli nie mamy miejsca na przechowywanie drewna to można kupować workowany brykiet i trzymać go na balkonie czy w piwnicy. Na pewno estetyka również odgrywa kluczową rolę jeśli chodzi o wybór kominka. Na szczęście kozy wyglądają bardzo ładnie i występują w wielu wersjach. Klasyczny żeliwny kominek pasuje głównie to wnętrz rustykalnych, czy industrialnych. Żeliwo pasuje do kamienia, cegieł, raczej do ciemniejszych kolorów. Często kominki są stylizowane na dawne modele, choć można dostać także te bardziej nowoczesne. Tutaj kominki są gładkie, bez wzorów, choć mogą mieć dodatkowe akcenty kolorystyczne. Taka koza sprawdzi się także w loftach, czy wnętrzach klasycznych. Ceny kominków wahają się od kilkuset do kilku tysięcy złotych, wszystko zależy od wielkości, wydajności oraz parametrów technicznych.

Kominki bardziej dekoracyjne i mogące być napędzane różnym paliwem stałym będą droższe, od tych prostych, tylko na węgiel czy drewno. Podsumowując, kominki kozy to doskonała alternatywa jeśli chodzi o dogrzewanie domu czy mieszkania. Wyglądają dobrze, skutecznie ogrzeją nawet duże pomieszczenie, a do tego nie muszą być bardzo drogie. Z pewnością każdy kupujący będzie z nich zadowolony.

Close Menu