Jak wybrać zlew do małej kuchni?

Jak wybrać zlew do małej kuchni?

Urządzenie małej kuchni zawsze stanowi większe wyzwanie niż aranżacja większego pomieszczenia. Zarówno wybór wyposażenia, jak i kolorów i materiałów będzie inny, żeby optycznie jeszcze bardziej nie pomniejszać pomieszczenia. W małej kuchni stawia się na barwy jasne, zero dekoracji, jak również możliwie jak najbardziej praktyczne rozwiązania.

Mały zlew granitowy

zlewozmywak granitowy jednokomorowyJednak pozostaje pytanie, jak wybrać zlew do takiej kuchni? Myć naczynia gdzieś trzeba, a zlew potrafi zająć dużo miejsca na przestrzeni roboczej. Z pewnością dobrze jest kupić narożny zlewozmywak granitowy jednokomorowy. Wersja narożna pozwoli na zagospodarowanie przestrzeni, której zwykle się nie używa. Kuchenka czy lodówka muszą być montowane przy równym blacie, natomiast róg kuchni pozostawał miejscem na odstawianie nieprzydatnych rzeczy. Narożny zlew będzie bardziej praktyczną opcją. Natomiast zlew jednokomorowy w sposób oczywisty będzie mniejszy niż ten z dwiema komorami. Większość osób i tak użytkuje tylko jedną stronę zlewu, a namaczanie brudnych naczyń spokojnie można robić w jednej komorze. Dodatkowo mniejszy zlew będzie tańszy niż dwukomorowy. Co do koloru to zlew jasny będzie lepszy niż ciemny. Mała kuchnia najczęściej jest malowana na kolor biały, beżowy, czy jasnożółty, żeby wydawała się większa, przytulniejsza, bardziej słoneczna.

zlewozmywak granitowy jednokomorowyGranit w kolorze piaskowym bardzo tu będzie pasował. Na co jeszcze można zwrócić uwagę? Na kształt zlewu oraz na dobór baterii do niego. Warto jest zrezygnować z ociekacza, który i tak rzadko jest wykorzystywany, a zajmuje tylko powierzchnię blatu. Lepszy będzie zlew z małą ,,ramką” która nie nachodzi na przestrzeń roboczą. Suszarka na naczynia jest większa, bardziej funkcjonalna. Zlew prostokątny będzie za to najlepszy jeśli chodzi o kształt. Okrągły czy kwadratowy może dobrze wyglądają, ale są mniej praktyczne, bo większych rzeczy się tam nie wsadzi i naczynia zamiast w zlewie lądują na blacie obok. Ostatnia kwestia to tworzywo. Granit to duża, ale jednorazowa inwestycja. Lepiej jest kupić coś dobrego, by uniknąć późniejszego remontu i wymiany sprzętów, które jak wiadomo w mniejszej kuchni są o wiele bardziej problematyczny. Wybór zlewu do małej kuchni może być bardzo prosty.

Trzeba celować w modele jednokomorowe, prostokątne, w jasnych odcieniach. Granit będzie kosztowny, ale za to najtrwalszy, zatem to doskonała inwestycja. Dobre modele zlewów można kupić zarówno w stacjonarnych sklepach z wyposażeniem wnętrz, jak i w sklepach internetowych specjalizujących się w sprzedaży artykułów kuchennych.

Close Menu