Dom drewniane z bali, który na makulaturę przerabiali

Dom drewniane z bali, który na makulaturę przerabiali

W dobie recyklingu żaden surowiec, który się do tego nadaje, nie może zostać zmarnowany i po prostu wyrzucony lub spalony, jeśli istnieje sposób, żeby cokolwiek z niego odzyskać, przerobić albo sprzedać hipsterom jako designerski must have blogerów. Na tym ostatnim można zresztą nieźle zarobić, więc warto pamiętać, że zawsze istnieje taka alternatywa. Recykling dotyczy także domów z bali.

Domy drewniane i ich możliwości

domy drewnianeNie jest żadną tajemnicą, że popularne ostatnimi czasy domy z bali bywają różnej jakości. Czasem właściciele budowlanego koszmarku zrobią wszystko, co się da, aby pozbyć się tego złego snu Boba Budowniczego. Jeśli można przy tym coś odzyskać, sprzedać, przerobić, zachować – to czemu nie? Domy z bali całoroczne są szczególnie wdzięcznym materiałem pod tym względem, ponieważ zbudowane są z dużej ilości grubych bali. Z powodzeniem można je pociąć na deski i zrobić z nich nowe meble, podłogę lub blat do stołu. Część belek rewelacyjnie nada się na stworzenie całej altany, od konstrukcji, aż po podłogę i meble. Domy drewniane z bali mogą swój finał znaleźć w ogródku, gdzie nie witają się z gąską, a raczej stanowią materiał na wyłożenie ogrodowej ścieżki. Najciekawszy los spotyka jednak domy z bali pod klucz, które nieraz wraz z całą swoją zawartością zostają przerobione na makulaturę. Jeśli budynek był wyjątkowo nieudany, kończą jako surowiec na szary papier toaletowy.
Powyższe przykłady całkiem dobrze obrazują, że nawet najbardziej tragiczny dom z bali można jeszcze w jakiś sposób wykorzystać. Wyłącznie od kreatywności jego właścicieli zależy, jak bardzo użyteczny będzie nieudolnie postawiony budynek.

Close Menu