Czy warto montować folie bezpieczne w swoich domach?

Folie bezpieczne są coraz częściej wybierane przez właścicieli domów jednorodzinnych bądź wielorodzinnych. Jednak nie tylko oni czują potrzebę dodatkowego bezpieczeństwa. Tego typu produkty montowane są również w galeriach handlowych, biurach, lokalach użytkowych, czy różnego rodzaju budynkach użyteczności publicznej. Czym są te produkty, że zdobyły tak szerokie grono osób zainteresowanych?

Folie w różnych rozmiarach

folie bezpieczneCzy warto je zamontować w swoim domu, czy jest to raczej niepotrzebny wydatek? Produkt stworzony został z myślą o zniwelowaniu zagrożenia płynącego ze stłuczonej szyby. Folię bezpieczną nakleja się na okno, aby to w momencie rozbicia nie rozsypało się na tysiące kawałków. Potłuczone elementy szkła mogą spowodować skaleczenie się, a także utrudnić ich sprzątanie. Decydując się na montaż folii, nie trzeba się o to obawiać. Zbita szyba utrzymuje kawałki szkła blisko siebie, przez co nie rozniosą się one po pomieszczeniu i momentalnie się je posprząta. Tego typu folie stosowane są również w samochodach. Za ich montaż odpowiedzialni są fachowcy, najczęściej przydzielani przez producenta, u którego zamówiło się produkt. Można folię zamontować samodzielnie, jednak brak dokładności może skutkować nieszczelnością produktu, a przez to ten może okazać się mniej skuteczny.

folie bezpiecznePolecane folie bezpieczne z Warszawy można zakupić w rozmiarach, które producent dopasuje indywidualnie pod każde okno. Zalecane jest zamontowanie ich w każdym z budynków publicznych, gdzie w ciągu dnia znajduje się wiele osób. Może to oszczędzić sporo problemów w przypadku zbicia się jednej z szyb. Aby uniknąć zagrożeń zdrowia, folię bezpieczną powinny montować również osoby, które mieszkają nieopodal boisk sportowych, placów zabaw, czy parków. W momencie uderzenia piłką lub kamieniem w szybę ta stłucze się, jednakże nie pozostawi odłamków szkła, na które można wdepnąć. Cena takiego produktu jest niewielka i w większości przypadków ustalana indywidualnie w zależności od rozmiarów, sposobu montażu (samodzielnie lub przy pomocy fachowców) czy zamówionej ilości. Zakup folii bezpiecznej zależy wyłącznie od właścicieli budynków. Jest to produkt godny zainteresowania i jeżeli cena pozwala na kupno, to warto w niego zainwestować. Jest to dodatkowa ochrona, szczególnie kiedy po domu biegają dzieci.

Wbicie się odłamków szkła w nogę lub rękę może być nieprzyjemne. To też konieczność dla właścicieli budynków publicznych, którzy zdecydowali się na montaż szklanych okien. Tego typu folie nie narażą osób postronnych na zranienie się.